Ponad słowami 3 podręcznik do nauki polskiego

Do zrozumienia danej epoki niezwykle ważne staje się osadzenie jej w danym kontekście, a to pomaga znajomość istniejących zdarzeń historycznych. Podręcznik szkolny ponad słowami 3 idealnie odpowiada na taką właśnie potrzebę. Publikacja zawiera liczne infografiki zawarte podręczniku, które mają za zadanie ułatwić wizualne ułożenie wiedzy w głowie. Literackie teksty są poddane analizie oraz opatrzone wnikliwymi komentarzami, które mają za zadanie podkreślić najważniejsze kwestie. Są one niezwykle ważne podczas pisania egzaminu maturalnego. Podręcznik stanowi kolejną część z całej serii podręczników ponad słowami. Wydaniem tego podręcznika zajęła się firma Nowa Era. Jest to jeden z najbardziej doświadczonych wydawnictw  podręczników szkolnych w Polsce. Publikacja zawiera informacje zarówno z zakresu podstawowego, jak i z zakresu rozszerzonego, które musi spełniać podręcznik według najnowszej podstawy programowej. Podręcznik ponad słowami 3 został napisany przez Joanne Kościerzyńską, Annę Cisowską, Małgorzatę Matecką, Aleksandrę Wróblewską oraz Annę Równy. 

Czy podręcznik ponad słowami 3 rozwija umiejętności ucznia?

Podręcznik ponad słowami 3 pomaga wszystkim uczniom rozwinąć najważniejsze umiejętności retoryczne. Publikacja zawiera liczne wskazówki, które dotyczą tworzenia pisemnych oraz ustnych wypowiedzi niezbędnych na tym etapie kształcenia. W podręczniku nie brakuje również miejsca na ćwiczenie podstawowych umiejętności maturalnych jak nauka krytycznej interpretacji tekstu literackiego. 

Elementy ułatwiające naukę zawarte w podręczniku ponad słowami 

Podręcznik ponad słowami 3 zawiera wiele ciekawych elementów mających za zadanie ułatwić uczniom naukę. Publikacja pozwala na pracę z różnymi tekstami od popularnonaukowych po literackie i ikoniczne. Podręcznik ponad słowami 3 wspomaga kształcenie umiejętności niezbędnych na maturze jak interpretacja tekstu.